Kolejki i tory dla dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 20 elementów

Kolejki drewniane i tory dla dzieci

Kolejki od zawsze fascynowały młodych miłośników podróżowania i nie tylko. Dobrze znane i lubiane zaliczane są do zabawek kreatywnych, z tego względu, że większość z nich umożliwia dowolne konstruowanie torów i przeszkód. Pobudzają one wyobraźnię i skłaniają do kreatywności, uczą też logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. W trakcie zabawy wykorzystywane są zdolności motoryczne, a ponieważ kolejki – zwłaszcza te bardziej złożone – najlepiej montować w kilka osób, zajęcie dodatkowo kształtuje umiejętności społeczne.

Oczywiście, kolejki to nie tylko radość składania torów. Równie ekscytujące może być oglądanie jak pociąg testuje naszą trasę. A jeśli coś poszło nie tak? Wystarczy przeanalizować sytuację i spróbować jeszcze raz! A skoro mowa już o pociągach, zazwyczaj są one zasilane bateriami, jednak same akumulatory nie są załączane. Dobrze jest uwzględnić to odpowiednio wcześnie, aby nasza pociecha nie musiała czekać na zwieńczenie swojego dzieła.

Kolejki – niekończąca się zabawa

Złożoność zestawów kolejek jest bardzo zróżnicowana, więc większość grup wiekowych powinno znaleźć tu coś dla siebie. Co ciekawe, elementy konstrukcyjne wielu czołowych producentów pasują do siebie, co oznacza niemal nieograniczone możliwości budowy. Warto jest więc zwracać uwagę na takie informacje, dokonując zakupu.

Polska marka ECOTOYS oferuje piękne drewniane kolejki, które często posiadają wiele części składowych. Zestawy są kolorowe, starannie wykonane, uwzględniają też elementy dekoracyjne, z którymi zbudujemy nie tylko tor dla pociągu, ale i całą scenografię. Bardzo złożone zestawy znajdziemy także w ofercie firmy Hape. Są to np. Wielkomiejska stacja lub Kolejka, górska kopalnia. Naturalnie, z powodzeniem znajdziemy też prostsze propozycje przeznaczone głównie dla młodszych dzieci. Zazwyczaj wykorzystują one wtedy połączenie pociągu na sznurku lub poprzez magnetyczne łączenia, jak np. Pociąg Księżniczki od Bigjigs Toys. W końcu kto powiedział, że kolejkami mogą bawić się tylko chłopcy?

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.