Zabawki dla 6 latka

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 133 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 133 elementów

Zabawki dla dziecka w wieku 6 lat

To, że dzieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie nikogo nie dziwi. Jednak fakt, jak szybko zabawki nudzą się maluchom, już tak. Bardzo często pociechy rezygnują z zabawy pewnymi przedmiotami po bardzo krótkim czasie ich użytkowania. Jest to oczywiście związane z ciągle powiększająca się chęcią odkrywania świata i poznawania nowych rzeczy. W wieku 6 lat dzieci bardzo często idą już do przedszkola i wtedy następuje pierwsza rozłąka z rodzicami. Warto zapewnić takim maluszkom odpowiednio ciekawą dla nich rozrywkę, aby w tym czasie nieobecności w domu nie nudziły się, a wręcz bardzo dobrze bawiły. 

Jakie zabawki będą najlepszym rozwiązaniem dla 6 latka?

W wieku 6 lat każde dziecko jest już w stanie samo określić, co mu się podoba a co nie, co go interesuje a co nie, czym chce się bawić - a czym nie. I najczęściej takie dziecko chce podejmować najwięcej decyzji na swój temat, jak to tylko możliwe. Dlatego też wybór prezentu dla dziecka w wieku 6 lat czasami może wydawać nam się bardzo problematyczny. Jednak w tym wieku królują zabawki takie jak klocki. Oczywiście chodzi o klocki, które można łączyć i dzięki temu budować nawet bardzo duże wieże. Jest to niezwykle lubiana zabawa wśród wielu dzieci i co więcej uczy ona ich kreatywności, pomysłowości i szukania rozwiązań w nawet bardzo trudnych sytuacjach. 

Dodatkowo kolejną doskonałą opcją są jak zwykle puzzle. Tylko tym razem warto zwiększać poziom trudności i ilość elementów. A może tak ułożyć dużą ilość elementów w puzzlach razem z rodzicami? Dzięki takiej zabawie można nauczyć dziecko różnych sposobów myślenia i szukania rozwiązań, ale także konsekwentności, cierpliwości i nie poddawania się. Te umiejętności z pewnością bardzo przydadzą się zarówno w przedszkolu, jak i za jakiś czas w szkole. W tym wieku dzieci także uwielbiają na przykład zabawki dla 6 latka, które można sterować ręcznie, a one będą się wtedy poruszać. Chodzi tutaj na przykład o samochody lub inne pojazdy. Oczywiście na samym początku warto, aby rodzic pokazuje dziecku jak należy posługiwać się tym przedmiotem, ale z czasem można pozwolić dziecku, aby bawiło się w ten sposób samodzielnie.

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.