Zabawki muzyczne i instrumenty dla dzieci

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Zabawki muzyczne dla dzieci – zaproszenie do świata dźwięków

Zabawki muzyczne są bardzo atrakcyjne dla dzieci, gdyż (wbrew pozorom) oddziaływają na wiele zmysłów. Ich producenci wiedzą jak ważna dla najmłodszych użytkowników jest stymulacja sensoryczna, więc zabawki muzyczne często poza wydawaniem dźwięków mają też efekty świetlne albo miłe w dotyku tekstury. To wszystko ma zachęcić malucha do aktywności i beztroskiej twórczości, która zaowocuje jego rozwojem.

Należy pamiętać w tym miejscu, że zabawki muzyczne niekoniecznie mają na celu rozwój talentu muzycznego – choć może i tak się zdarzyć. Zanim jednak to się stanie, najważniejsze jest kształtowanie umiejętności motorycznych, a także ćwiczenie zarówno zmysłu słuchu, jak i wzroku. Ponadto, zabawki muzyczne przyczyniają się do ukształtowania myślenia abstrakcyjnego.

Instrumenty dla dzieci

Nawet najmłodsze dzieci mogą korzystać z zabawek muzycznych i cieszyć się tworzeniem radosnych melodii. Co prawda, w ich przypadku instrumenty będą raczej proste. Można tu przytoczyć bębenek dla dzieci Mini Drum marki Kids Concept czy bęben Szum Oceanu Goki, który wniesie do Twojego domu szum morza. Te nieskomplikowane zabawki pozwolą brzdącowi na wiele chwil uciechy, gdy jego akcje będą przekładać się na ciekawe dźwięki. Przy okazji pomoże to rozwinąć poczucie rytmu i poprawi zdolność koncentracji.

Nieco starsze dzieci ucieszą drewniane instrumenty muzyczne Mini Melody Band od B.Toys czy instrumenty muzyczne Confetti od Janod. Tworzenie nawet tak prostej muzyki rozwija wrażliwość muzyczną, zdolność skupienia się oraz pamięć. Dodatkowo, wspomniane zestawy idealnie nadadzą się do wspólnego muzykowania, motywując do spędzenia czasu z całą rodziną, a więc dochodzi do tego funkcja społeczna zabawek muzycznych. Warto nadmienić, że instrumenty dla dzieci są często wykorzystywane na zajęciach muzykoterapii, w przedszkolach i szkołach.

Pozostali prodecunci zabawek muzycznych dostępni w ofercie sklepu Kreatywne zabawki to m.in. Bigijigs Toys, Magni Danish Toys, Legler czy Hape.

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.