Zabawki edukacyjne

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 68 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 68 elementów

Zabawki edukacyjne dla dzieci i niemowląt

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez zabawę. To dlatego właśnie tak ważne są zabawki edukacyjne. Są one tworzone z myślą o rozwoju fizycznym i umysłowym naszych pociech. Przybliżając nowe zagadnienia w atrakcyjny, kolorowy sposób, pobudzamy ciekawość maluchów, a to z kolei kształtuje chęć poznawania świata i otwartość na nowe doświadczenia.

Zabawki edukacyjne wspomagają rozwój dziecka we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym oraz poznawczym. Mogą one przyjmować najróżniejsze formy, od układanek i klocków po pierwsze pomoce uczące wiedzy szkolnej. Ostateczny wybór będzie oczywiście zależał od indywidualnych potrzeb dziecka czy też jego wieku, co w przypadku zabawek edukacyjnych jest szczególnie ważne. Nie mogą one być bowiem ani za łatwe, ani za trudne dla umiejętności dziecka. W pierwszym przypadku będą nudzić, w drugim zaś zniechęcać.

Zabawki edukacyjne dla różnych grup wiekowych

Dla najmłodszych dzieci najistotniejsza będzie stymulacja sensoryczna i rozwój takich umiejętności jak koordynacja oko-ręka. Doskonale sprawdzą się tu zatem różnego rodzaju klocki. Bogaty wybór w tym zakresie oferuje marka Grimm’s lub Janod. Z czasem możemy zacząć wprowadzać układanki z literkami oraz cyferkami czy nawet kolorowe liczydła, które znajdziemy w asortymencie firmy B.Toys. Zabawki edukacyjne Bigjigs Toys takie jak klepsydry pomogą dziecku rozwinąć poczucie czasu. 

Firmy Petit Collage czy Djeco natomiast mają wiele propozycji dla starszych dzieci. Są to m.in. puzzle, łamigłówki, zagadki, a także zestawy kreatywne skupiające się na konkretnych umiejętnościach. Świetnie kształtują one analityczne myślenie lub zdolności manualne. Musimy jednak pamiętać, że w późniejszym wieku zainteresowania mogą być bardziej zróżnicowane, co trzeba uwzględnić, jeśli podarunek ma sprawić jak największą radość.

Sklep Kreatywne zabawki oferuje również zabawki edukacyjne takich firm jak Little Bits, Photon, Jimu Robot, Ozobot, Scottie Go!, Tender Leaf Toys, Skip Hop, Rex London, Legler czy Goki.

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.